wrota logo

przestrzen otwarta

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

Bulgarian Czech English French German Italian Polish Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

 

herb bip

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

kalendarium

FunduszUE

Wykorzystanie Przedakcesyjnych Funduszy Pomocowych w Województwie Podkarpackim

Przedstawione poniżej informacje obrazują stan na 25 marca 2005 r. realizacji i wykorzystania programów pomocowych o znaczeniu regionalnym na obszarze województwa podkarpackiego. W opracowaniu w syntetyczny sposób zarysowane zostały  komponenty poszczególnych programów oraz najważniejsze projekty z jednoczesnym określeniem ich geograficznej lokalizacji.

Przedmiotowe dane obejmują okres od 1999 r., kiedy to określone zostały przez Komisję Europejską nowe zasady programu Phare na lata 2000-2006. Od tego momentu głównym celem Programu Phare Spójność Społeczna i Gospodarcza (SSG) stało się przygotowanie Polski do akcesji do Unii Europejskiej i przygotowanie do korzystania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).
 
Udział Zarządu Województwa w realizacji poszczególnych programów był wysoce zróżnicowany – od znacznego, co ma miejsce w odniesieniu do Programu Phare SSG, do minimalnego, jak np. w przypadku programów SAPARD i ISPA. 
Informacja na temat każdego z przedstawionych programów składa się z części ogólnej, w której przedstawiono założenia programowe i instytucje odpowiedzialne za ich wdrażanie oraz z części prezentującej stan wdrażania poszczególnych programów.
  1. PROGRAM PHARE czytaj więcej... 
  2. PROGRAM ISPA czytaj więcej...
  3. PROGRAM SAPARD czytaj więcej... 
  4. PROGRAM AKTYWIZACJI OBSZARÓW WIEJSKICH BANKU ŚWIATOWEGO czytaj więcej... 
  5. ŚRODKI POMOCOWE POZYSKANE PRZEZ JEDNOSTKI ADMINISTRACJI ZESPOLONEJ  W WOJEWÓDZTWIE  PODKARPACKIM czytaj więcej... 
  6. PODSUMOWANIE czytaj więcej...

Informacja na temat wykorzystania Funduszy Przedstrukturalnych oraz stanu wdrożenia Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności w województwie podkarpackim dolpobierz plik w formacie .pdf aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage